Epicor Kinetic ERP

Biała Lista

Od 1 września 2019 dostępna jest tzw. biała lista, czyli elektroniczny wykaz podatników VAT. Rejestr zawiera także rachunki bankowe podatników, które zostały zgłoszone organom podatkowym. Od 01.01.2020 obowiązywać zaczęły sankcje za wpłatę należności na konto inne niż wskazane na białej liście. 

Co te zmiany oznaczają dla przedsiębiorców? Przede wszystkim więcej obowiązków administracyjnych związanych z weryfikacją kont.

Odpowiadając na potrzeby klientów, wynikające z powyższej zmiany legislacyjnej, konsultanci firmy Todis Consulting opracowali narzędzie do weryfikacji numerów kont bankowych. Nasze rozwiązanie umożliwia między innymi:

  • weryfikację klienta pod kątem jego statusu podatnika VAT,
  • sprawdzenie czy konto bankowe podane w danych do przelewu jest zgodne z rejestrem Ministerstwa Finansów,
  • rejestrowanie zapytań wysłanych do bazy MF, zawierający m.in. unikalny „Identyfikator zapytania”, umieszczany przez serwis MF w odpowiedzi zwrotnej.

Rozwiązanie może działać w oparciu o interfejs lub codziennie aktualizowany plik tekstowy udostępnione przez Ministerstwo Finansów.

Już dziś skontaktuj się z nami, a z chęcią przedstawimy szczegóły rozwiązania!

Jesteś zainteresowany rozwiązaniem?

Skontaktuj się z nami

todis@todis.pl +48 22 839 22 39

Proszę wypełnić formularz, aby pobrać plik
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z udostępnieniem materiałów jest Todis Consulting Group Sp. z o.o. (dalej Todis Consulting) z siedzibą w Warszawie, ul. Kaniowska 100, zarejestrowana pod numerem KRS0000491763. Informacje na temat praw przysługujących użytkownikom określone zostały w Polityka Prywatności.
* Pole obowiązkowe

Zapytaj o to rozwiązanie

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z udzieleniem odpowiedzi na wiadomość jest Todis Consulting Group Sp. z o.o. (dalej Todis Consulting) z siedzibą w Warszawie, ul. Kaniowska 100, zarejestrowana pod numerem KRS0000491763. Informacje na temat praw przysługujących użytkownikom określone zostały w Polityka Prywatności.
* Pole obowiązkowe